IBAN számlaszám

International Bank Account Number, azaz mozaikszóval IBAN. Ez az a bankszámlaszám, amely legfeljebb 34 karakter hosszú lehet, betűkből és számokból áll. Ez helyettesíti a bonyolult kézi átutalási rendszert, hiszen segítségével automatizálhatók az átutalások. Az IBAN számlaszámból kiderül a számládat vezető bank országa, maga a bank és az ügyfél egyedi bankszámlaszáma is.

Az IBAN számlaszám felépítése:

  • 1–2. karakter: az ország ISO 1366 szabvány szerinti országkódja, esetünkben HU
  • 3–4. karakter: ellenőrzőszám, mely biztosítja, hogy rontott számlaszámot ne adhass meg
  • 5–28. karakter: az ügyfél belföldi bankszámlaszáma

Az IBAN számlaszámod belföldi átutalásoknál is működik. A számlakivonatodon vagy az internetbankodban, banki mobilalkalmazásodban bármikor megtalálod az IBAN számlaszámod. Amikor megadod az IBAN számlaszámot, szóközök nélkül add meg, a bank csak a könnyebb áttekinthetőség miatt tesz bele szóközöket.

Az IBAN-t az Európai Gazdasági Térségben (EGT) kezdték használni, de ma már sok európai országban is használják az Európai Unión kívül.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • A K&H Bank ATM szolgáltatásai és ATM hálózata
    Bankszámla

    A K&H Bank ATM szolgáltatásai és ATM hálózata

    A K&H ATM-ek modern pénzügyi megoldásokat kínálnak ügyfeleik számára, lehetővé téve, hogy gyorsan és hatékonyan kezeljék pénzügyeiket. Sőt, az automaták más bankok ügyfelei számára is használhatók. Ezek a korszerű automaták elérhetővé teszik a készpénzfelvételt, befizetést, akár azonnali jóváírású befizetést is. A K&H ATM-hálózat széles körű lefedettsége révén a kártyabirtokosok szinte bárhol és bármikor hozzáférhetnek az ATM szolgáltatásokhoz, függetlenül attól, hogy éppen melyik részén tartózkodnak az országnak. Lássuk is, melyek ezek!

    frissítve: 2023. december 11.
  • E-pénz útja a mobiltól a számítógépig
    Bankszámla

    E-pénz, avagy elektronikus pénz - minden, amit tudnod kell róla 2024-ben

    Az e-pénznek semmi köze sincs a bitcoinhoz vagy egyéb kriptodevizákhoz. A legismertebb fintechek is e-pénzt használnak. Nézzük meg, hogy mennyi mindent tud az e-pénz (vagy ahogy sokan hívják elektronikus pénz) és hogy miért használja olyan sok fintech.

    frissítve: 2024. április 20.
  • Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!
    Bankszámla

    Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!

    2020. március 2-án elindult az azonnali fizetési rendszer, vagyis bármely magyarországi banknál is vagy, ha az utalásod megfelel a kritériumoknak (20 millió forintnál alacsonyabb összeget küldesz, illetve nem rendszeres, havonta, hetente ismétlődő utalásról van szó), akkor az pár másodpercen belül a címzetthez kerül. Ha te sem szoktad megjegyezni a bankszámlaszámokat, akkor jó hír, hogy most már e-mail cím vagy akár telefonszámra is utalhatsz. Megmutatjuk hogyan!

    frissítve: 2024. március 30.